Přes dva kopce

Devátý duben. To je den prvního závodu v sezoně 2011, tradičního otvíráku sezóny v Jedomělicích u Slaného.

Tento den byl navíc významný tím, že tým poprvé oblékl nový závodní komplet, který důstojně reprezentuje cyklistické uskupení CykloPro HobbyTeam s hlavním sponzorem společností KOMTERM, a.s. Závod se jel za krásného počasí a i terén byl vcelku, pokud jde o humiditu podloží, příznivý, tedy až na ten povinný brod. Těsně po startu se část senzacechtivých diváků přesunula k zavlažovacímu korýtku. Jeho jízdní vlastnosti však nejprve musel se svým strojem upravit předjezdec. I přesto však závodníci před brodem seskakovali ze svých strojů jako lumíci ze skály, když se přemnoží, a brod absolvovali raději po svých. Projíždět brod si troufli jen blázni, eskamotéři a ti nejméně zkušení jezdci. Když bahno z brodu opadalo a nebylo již z čeho znečistit veřejnou komunikaci, závodníci se po okruhu vrátili zpět do místa startu na tzv. valník, který každoročně zpestřuje diváckou podívanou.

Krásný den a hezký závod a i pokud jde o jeho výsledky. Bylo jen trošku chladno a to znamenalo, že se závodníkům nebude chtít na bednu jen v krátkých rukávech. Ale, jinak to Mirku nešlo. Musíš si prostě zvyknout, že takto trpí borci, kteří rádi lezou po bednách. 

V bohaté fotogalerii naleznete několik dalších komentářů k průběhu závodu. Nyní ale krátký rozhovor, který zaznamenala přítelkyně jednoho ze závodníků a která již vcelku ovládá řeč podivného kmene bikerů.

kouč: Tak co, jak to šlo?

Jarda: Ty jo, kupodivu celkem dobrý, až na ten pos..nej drát v zadním kole. Kolikátej jsem?

kouč: Nevím, kolem 40. místa. Co se stalo s drátem? 

Jarda: Prasklý drát na zadním kole u kazety, takže jsem jel asi 15 km s osmičkou. A co Mirek?

kouč: Mirek už se dávno sprchuje, je druhej v kategorii. Prej ztratil na 10 km lahev s vodou a zbytek jel bez pití.

Jarda: Hmm, to je slušnej magor. To se šel do tý sprchy napít nebo sprchovat?

kouč: To nevím, ale teče jenom užitková. Čoveče, ale Maroš se nám nějak trápí.

Jarda: No jo to se nedivím. Když to přehnal se zimním odpočinkem. Na gauči se do kondice těžko dostává.

kouč: No jo, kluk moc netrénoval. A co trať, dobrý? Bylo to stejný, co jsme projížděli před týdnem?

Jarda: Zhruba podobný až na pár pasáží. Samozřejmě Úchyla nevynechali (Úchyl je stoupání, které se nedá vyjet), trnový a malinový háječek naštěstí ano, jdu na guláš, jsem nějakej přeslazenej z těch gelů…