Trutnovská padesátka

Report č.4 z dalšího závodu prestižního seriálu Kolo Pro Život, který se uskutečnil 29.5. 2010 v Mladé Boleslavi.

 

Závodu na 53km s převýšením 1350 metrů se zúčastnili Jaroslav Černý a Václav Markvart. Z rodinných důvodů se nezúčastnil Maroš Beran. Závodníci se umístili v pořadí Černý, Markvart celkově na 341. a 424. místě. Závodu se zúčastnilo celkem 573 závodníků, z toho 103 závodníků závod nedokončilo.

Autentická výsledková listina dosavadních závodů je na ww stránkách : http://kolopro.sportsoft.cz//

 

Trutnovské bahno

Už jste měli někdy možnost na vlastní oči vidět, jak to vypadá, když Němec táhne na Moskvu?? Že ne?? Pak jste propásli příležitost. Nebylo totiž nic snadnějšího přesunout se v čase, než využít naší pozvánky na závod Trutnovská padesátka. Dlouhotrvající deště a pořadateli hýčkaná trať v podmáčených porostech podhůří Krkonoš vytvořily vynikající exteriéry a terénní podmínky pro podobný podnik. Jen prostředky a motivace byly poněkud odlišné od těch v pravdě historických. Škoda, že takových zážitků už mnoho nebude, neboť už konečně musí přijít teplo a sucho.

Závod se jinak vydařil, nikdo nepanikařil předčasným opouštěním svého stroje za jízdy a i jinak se držel na nohách a neválel se po zemi, dokonce ani ve chvílích nejtěžších a všeobjímajících svalových křečí. Jen kdyby to občas jelo samo, a to myslím nejenom z kopce. Zážitky jezdců, kteří se drží hesla, že : S kolem musíš projet i když bahno teče proudem, jsou poněkud mírně zprostředkované dostupným fotografickým materiálem. Jen škoda, že se nikdo neobětoval na trati pokusy o dosažení myší perspektivy, nepoložil se do toho (ano, ano, doslova a do písmene)aby vytvořil umělecké snímky v duchu rubriky Jak na to se zaměřením na těžbu a zpracování hrnčířské hlíny v době dešťů.

A na závěr malou radu pro hospodyňky. Nepouštějte kluky na kolech do Trutnova. Nevím jak to piešťanské, ale trutnovské je zrzavé a nepohne s ním ani Ariel.

Václav Markvart