Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

Report č.3 z dalšího závodu prestižního seriálu Kolo Pro Život, který se uskutečnil 15.5. 2010 v Mladé Boleslavi.

Závodu na 61km s převýšením 850 metrů se zúčastnili Maroš Beran, Jaroslav Černý a Václav Markvart. Závodníci se umístili v pořadí Beran, Černý, Markvart celkově na 394., 427. a 547. místě. Závodu se zúčastnilo celkem 829 závodníků, z toho 148 závodníků závod nedokončilo.

Tak jestli si někdo myslí, že jsme se tenhle závod dřeli na sucho, tak to se teda mýlí. Z určitého pohledu na věc byl tohle možná nejzajímavější podnik v celém seriálu, tedy hlavně z divácké pozice. Ovšem jen za předpokladu, že přihlížející byl vybaven holinkami, kamerou a dostatkem trpělivosti a sportovního nadšení aby si našel vhodné místo na pozorování zmagořených borců, co zblácení od kšiltu na helmě až po zbahněné obruče kol svých strojů se snažili ve výjezdech posouvat svoje bicykle vzhůru, či naopak dolů. V obou případech se kola pohybovala více do stran v nekontrolovatelných smycích než kýženým směrem vpřed. Jinými slovy - nescházelo mnoho a trať se v některých místech podobala dobře zavedenému rýžovému políčku v době sázení. Nicméně až na několik pádů a jedno naražené rameno to byl docela vydařený závod, tj. nepršelo a zima se dala přemoct. Děkuji - nechci, doufám, že další už budou lepší. A pokud jde o to rameno, tak z biomechanického hlediska jen přibyla další součástka, která bude dlouho a každé ráno, než se promaže a prohýbe, drhnout.